Ako účinne zabrániť prehrievaniu podkrovia?

Ako účinne zabrániť prehrievaniu podkrovia?

Strecha je dlhodobou investíciou, na ktorú sa kladú vysoké nároky. Tie sa doteraz týkali najmä základných požiadaviek na estetickú a ochrannú funkciu – aby svojím tvarom a farbou harmonizovala s typom domu a okolím a chránila pred poveternostnými vplyvmi, najmä zatečením. Dnes však vývoj krytín umožňuje základné funkcie strechy rozšíriť o ďalšie, ktoré prinášajú  investorom dodatočný úžitok.

 

Ide napríklad o ochranu strešného podkrovia pred prehrievaním. Stratégiou Bramacu, výrobcu strešnej krytiny, je zamerať sa na strešný systém ako celok, nielen na samotnú krytinu. Z tohto  dôvodu pripravil ucelené riešenie strešného balíčka Bramac Komfort, ktoré sa stará o zabezpečenie príjemnejšej klímy v podkroví. Ide o súbor doplnkov, ktorý v spojení s akýmkoľvek modelom škridiel Bramac zabezpečí požadovanú ochranu pred prehriatím podkrovných priestorov. Jeho hlavnou súčasťou je použitie reflexnej strešnej fólie Bramac Clima Plus 2S. Tento vyskladaný systém prispieva v lete k zníženiu teploty pod strechou až o 3 °C.

Prvky s reflexnými vlastnosťami Izolačná funkcia balíčka Bramac Komfort môže byť ešte znásobená použitím ďalších prvkov s reflexnými vlastnosťami. Na tento účel vyvinula spoločnosť Bramac špeciálnu krytinu Tegalit s povrchovou úpravou Protegon. Reflexná povrchová úprava odráža infračervené žiarenie a v porovnaní so štandardnými povrchmi krytín dokáže znížiť teplotu na spodnej strane krytiny až o 10 °C. Izolačné parametre strešného plášťa zlepšuje aj použitie izolácie. Podľa pripravovaných noriem bude záväzné dosiahnuť jej tepelný odpor až na úrovni 9,9  m2K/W. Túto hodnotu (až na úrovni pasívneho domu) možno dosiahnuť aj použitím klasickej minerálnej vlny s hrúbkou až 45 cm, čo by však bolo pre skladbu strechy nepraktické. Omnoho efektívnejšou alternatívou je využitie nadkrokvovej izolácie Bramac Therm z PIR (polyizokyanurátovej) peny, ktorá rovnaký tepelný odpor dosiahne už pri hrúbke 22 cm.

Viac informácií sa o jednotlivých riešeniach zabezpečujúcich ochranu pred prehrievaním podkrovia môžete dozvedieť osobne na našich predajniach. Predstavíme vám možnosti a navrhneme individuálnu skladbu strešného systému s požadovaným ochranným účinkom pred prehrievaním.

 

Foto: bramac.sk

0 Komentárov

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*