BigMat Medzinárodná Cena Architektúry 2017

BigMat Medzinárodná Cena Architektúry 2017

Skupina BigMat International SA, s centrálnym sídlom v Luxembursku a zastúpením v siedmych európskych krajinách (regióny Valonsko a Brusel – hlavné mesto, Česká republika, Slovensko, Francúzsko, Taliansko, Portugalsko a Španielsko) podporuje Medzinárodnú cenu za architektúru “BigMat’17 International Architecture Award”.

Od 16. januára do 4. mája 2017 bude prebiehať zápis do 3. ročníka ceny „BigMat´17 International Architecture Award“, organizovanej skupinou BigMat International, lídrom v oblasti nezávislých distribútorov stavebných materiálov.

Cieľ súťaže

Cena sa snaží odmeniť a upútať pozornosť na architektonické diela, ktoré významným spôsobom prispeli k súdobej architektonickej kultúre. Tento ročník má zadefinovaných 6 kategórií, v ktorých sa budú samostatne hodnotiť prihlásené projekty:

  • Udržateľnosť a inovatívne použitie materiálov
  • Architektúra
  • Mesto a krajina
  • Rehabilitácia
  • Pominuteľná architektúra
  • Interiérová architektúra

Podmienky súťaže

Cena je určená výhradne architektom, ktorí pôsobia v niektorej z krajín súčasných členov: Valonsko a Brusel, Česká republika,  Francúzsko, Taliansko, Portugalsko, Španielsko a po prvý krát majú jedinečnú možnosť zapojiť sa do súťaže aj architekti zo Slovenska. Do súťaže o cenu BigMat budú prijaté diela postavené na území členských krajín postavené medzi 1. januárom 2011 a 1. januárom 2017. Výnimku má nová krajina zaradená do súťaže, Slovensko, ktorá má stanovené dlhšie rozmedzie a to od 1. januára 2009 do 1. januára 2017. Samozrejme všetky ocenené diela z predchádzajúcich ročníkov nemôžu byť opätovne prihlásené. Slávnostné udeľovanie cien prebehne pri príležitosti výročného kongresu skupiny BigMat International v talianskom meste Florencia, dňa 24. novembra 2017.

Ceny

Odovzdaných bude celkovo 14 cien v rôznych kategóriách, kde bude zastúpených 7 účastníckych krajín.

  • 1 veľká medzinárodná cena BigMat ’17. Hodnota: 30.000 .
  • 6 národných cien BigMat ’17. Hodnota: 5.000 .
  • 6 cien podľa kategórií BigMat ’17. Hodnota: 1.500 .
  • 1 zvláštne uznanie pre mladých architektov BigMat ’17. Hodnota: 1.500 € (autor projektu nesmie mať v čase dokončenia diela viac ako 40 rokov).

Viac info nájdete na www.bigmat.sk.

Túto súťaž vám prináša BigMat, najväčšia medzinárodná značka nezávislých distribútorov stavebných materiálov.

0 Komentárov

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*