Komínová zostava pre plynový kondenzačný kotol a krbovú vložku

Komínová zostava pre plynový kondenzačný kotol a krbovú vložku

Spoločnosť Schiedel Slovensko, s.r.o., ktorá sa zaoberá vývojom, konštrukciou a testovaním komínových systémov už 70 rokov, predstavuje Schiedel KombiGas. Ide o unikátnu komínovú zostavu, ktorá umožňuje napojenie dvoch rozdielnych spotrebičov – plynového kondenzačného kotla a krbovej vložky. Vhodná kombinácia dvoch zmienených zdrojov vykurovania prispieva k optimalizácii energetickej náročnosti budovy.

komin-kombigas-052016-1
Systém KombiGas kopíruje trend, ktorý na poli vykurovania existuje. Hlavný podiel na vykurovaní domácností má zemný plyn a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sa to v budúcnosti malo radikálne zmeniť. Ľudia sa však v dnešnej dobe snažia k plynu hľadať alternatívu alebo skôr doplnok. Dôvodom sú úspory, komfort, ale aj snaha stať sa nezávislými. S komínovým telesom sa spája nezávislosť, tepelná pohoda.

Dva komíny v jednom

Schiedel KombiGas, má v jednom komínovom telese zabudované dva samostatné prieduchy. Jeden prieduch, keramický komínový prieduch, je určený pre pripojenie spotrebiča na tuhé palivá (napr. krbovej vložky). Samozrejmosťou je odolnosť komínového prieduchu pri vyhorení sadzí a s tým súvisiaca 30-ročná garancia komína. Druhý plastový prieduch slúži k odvodu spalín od plynového kondenzačného kotla. Systém vedľa odvodu spalín zabezpečí samozrejme aj prívod spaľovacieho vzduchu do plynového kotla. Oba komínové prieduchy majú optimalizované parametre, ktoré zaručia technicky správne, dispozične výhodné a ekonomické použitie pre obidva spotrebiče. Súčasťou komínového telesa je naviac ďalšia voľná šachta, ktorá môže byť využitá napríklad pre vedenia od solárnych kolektorov.

Unikátna tvárnica KombiGas

Nosným prvkom systému KombiGas je komínová tvárnica, ktorá je rozdelená na tri samostatné časti. Prvá je určená pre komínový prieduch pre pevné palivá.  Je v nej tenkostenná keramická vložka s priemerom 18 alebo 20 cm s hrdlovými spojmi, obopnutá tepelnou izoláciou. Druhá časť tvárnice vytvára uzavretú šachtu, v ktorej je vložené plastové potrubie pre odvod spalín od plynového spotrebiča. Priestorom medzi týmto plastom a stenou tvárnice je privádzaný súčasne spaľovací vzduch. Posledná časť tvárnice je samostatná viacúčelová šachta, ktorú je možné využiť okrem iného pre pripojenie už spomínaného  solárneho systému. Vznik tepelných mostov je v oblasti oboch šachiet eliminovaný integrovanou tepelnou izoláciou v stene tvárnice.

Jednoduchá inštalácia a výhodná cena

Za cenu jedného komína zákazník dostane ucelený systém s dvomi komínmi a s kompletným príslušenstvom. Ušetrí tak nielen pri kúpe systému, ale aj za montáž a tiež ušetrí miesto v dispozícii objektu, kdeže rozmer tvárnice je 360/580 mm, čo je málo s ohľadom na rozsah poskytovaných riešení.

 

Foto: Schiedel Slovensko s.r.o.

The following two tabs change content below.
Maroš Plško
Narodený v Trenčíne. Absolvoval Strednú priemyselnú školu stavebnú v Trenčíne, Stavebná fakulta, odbor TZB, STU v Bratislave. Od roku 1998 pôsobí na pozícii technik v spoločnosti Schiedel Slovensko, s. r. o.
Maroš Plško
Narodený v Trenčíne. Absolvoval Strednú priemyselnú školu stavebnú v Trenčíne, Stavebná fakulta, odbor TZB, STU v Bratislave. Od roku 1998 pôsobí na pozícii technik v spoločnosti Schiedel Slovensko, s. r. o.

2 komentáre

 1. Ladislav 3 roky pred

  Dobrý deň,

  čo sa týka plastového prieduchu k odvodu spalín, je možnosť použitia aj iného materiálu ako je plast? Pýtam sa nakoľko som túto informáciu v článku nenašiel.

  Vopred ďakujem za odpoveď,
  Laco

 2. Dobry den.

  Namiesto plastoveho prieduchu mozete pouzit aj kovovy kominovy system z nehrdzavejucej ocele Schiedel GASFIX. Je plnohodnotnou variantou k plastovemu rieseniu.

  S pozdravom
  Maroš Plško
  technik
  Schiedel Slovensko

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*