Na komíne sa šetriť neoplatí

Na komíne sa šetriť neoplatí

Výstavba nového rodinného domu nie je jednoduchá. Nezabudnite si už v projekte domu zvoliť správnu vykurovaciu sústavu a následne aj optimálne komínové teleso. Najlacnejšie riešenia však často nie sú tým správnym rozhodnutím. Určite ste sa stretli s tým, že kúpou cenovo výhodnejšieho výrobku ste síce spočiatku ušetrili, ale v konečnom dôsledku vlastne prerobili.

Aký komín?

Optimálnym riešením sú keramické alebo antikorové vložky. Znižujú tepelný rozdiel medzi vnútorným a vonkajším povrchom, čím sa zväčšuje tepelná odolnosť komína. Vyznačujú sa aj dlhšou životnosťou a možno ich využívať pri kúrení plynnými, kvapalnými, ale aj tuhými palivami. Pri výbere komína myslite na budúcnosť.

Bývanie v bezpečí

Základom bezpečného domova je hygienický a zároveň bezpečný odvod spalín cez strechu. Komínové systémy Schiedel zaručujú bezpečnosť proti deštrukčným účinkom spalín, odolnosť proti vlhkosti a tiež korózii. Kvalita systémových komínov Schiedel spočíva v špeciálnej komínovej rúre. Rúra z technickej keramiky je charakterizovaná najvyššou tepelnou odolnosťou a najvyššou tesnosťou proti vlhkosti. Výhodou rúry s technickou keramikou je navyše aj možnosť univerzálneho použitia pre všetky palivá a vykurovacie techniky.
na_komine_sa_setrit_neoplati3         na_komine_sa_setrit_neoplati5        na_komine_sa_setrit_neoplati6

Nekvalitný komín dlho nevydrží

Ak uprednostníte nekvalitné, ale lacnejšie riešenie komína, v skutočnosti si môžete týmto krokom uškodiť a v konečnom dôsledku vlastne prerobiť. Životnosť výrobkov s nižšou cenou je totiž mnohokrát kratšia, čo spôsobuje častejšie investovanie do opráv komína. Vďaka vlhkosti a aj vďaka vysokým teplotám, ktoré vznikajú v komíne, dochádza u menej kvalitných komínových telies k znižovaniu požadovaných vlastností a k ich degradácii. Vlhkosť spôsobuje rozpad materiálu v komíne. Odborníci – kominári vám radi vysvetlia, že pri uprednostnení perlitu alebo nekvalitnej sklenej vaty ako izolácie dochádza k ich sadaniu v komíne, pričom vrchná vložka prestáva byť dostatočne izolovaná.

Foto: Schiedel Slovensko s. r. o.

The following two tabs change content below.
Maroš Plško
Narodený v Trenčíne. Absolvoval Strednú priemyselnú školu stavebnú v Trenčíne, Stavebná fakulta, odbor TZB, STU v Bratislave. Od roku 1998 pôsobí na pozícii technik v spoločnosti Schiedel Slovensko, s. r. o.
Maroš Plško
Narodený v Trenčíne. Absolvoval Strednú priemyselnú školu stavebnú v Trenčíne, Stavebná fakulta, odbor TZB, STU v Bratislave. Od roku 1998 pôsobí na pozícii technik v spoločnosti Schiedel Slovensko, s. r. o.

0 Komentárov

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*