Tekutá hydroizolácia základov a lepenie polystyrénu v jednom

Sika® Igolflex®-101

Tekutá hydroizolácia základov a lepenie polystyrénu v jednom

Spoľahlivé riešenie pre tekutú hydroizoláciu základov a lepenie polystyrénu v jednom.

Základy už nebudeme mať možnosť spraviť ešte raz.

Odstránenie chýb pri ich výstavbe a nasledovnej nedostatočnej ochrane je nákladné, naruší to chod domácnosti a často sú chyby aj neodstrániteľné. Je dôležité zabezpečiť vodotesnosť základov, pretože ak nie je dostatočná, môže prenikajúca voda znehodnotiť stavbu vlhkosťou, spôsobiť stratu tepelných vlastností stavebných materiálov a v neposlednom rade zapríčiniť vznik plesní a húb.

Jednoduchým a nenáročným riešením je použitie tekutej hydroizolácie Sika® Igolflex®-101 – bitúmenová stierka. Jeho výhodou v porovnaní s lepenkou je jednoduchá aplikácia zubovou stierkou bez zvárania a natavovania materiálu. Jednoduchú aplikáciu oceníte aj pri riešení rohov a prestupov. Takto vznikne jednoliata hydroizolačná vrstva bez spojov a prekrytí, ktoré sú vždy potenciálne slabým článkom hydroizolácie. V ďalšom kroku viete Sika® Igolflex®- 101 použiť na lepenie polystyrénu ako tepelnej izolácie a ochranu voči poškodeniu izolácie. Materiál sa dodáva v dózach,doprava materiálu na stavbu je preto lacnejšia a manipulácia s materiálom jednoduchšia ako pri lepenke.

Postup izolovania

Na očistený podklad nanesieme štetcom alebo valčekom podkladový náter Sika® Igasol®-101 riedený s vodou v pomere 1 : 2.

Po vytvrdnutí zubovou stierkou nanesieme 1. vrsvu Sika® Igolflex®-101 a po cca 3-4 hodinách nanesieme 2. vrstvu, ktorú zahladíme hladkou stranou stierky.

Aby bol váš dom energeticky efektívny, odporúča sa zatepliť aj základy. Vtedy naneste zubovou stierkou vrstvu Sika® Igolflex®-101 a nalepte tepelnú izoláciu.

Na záver, aby sa zabezpečila ochrana hydroizolácie, odporúčame nainštalovať drenážnu rohož.

Pri použití tekutej hydroizolácie Sika® Igolflex®-101 je možné zvládnuť hydrizoláciu základov 1 osobou, dokonca i neprofesionálnym stavebníkom. Je vhodná na betón, pórobetón aj tehlu. Hydroizolačný náter ochráni spodnú stavbu pred pôsobením vlhkosti zo zeme a vystužením sklenou sieťkou Sika® Igolflex®-F01 aj pred tlakovou vodou do 7,5 m vodného stĺpca.

Kontakt: Sika Slovensko, spol. s r. o.,
Rybničná 38/E, Bratislava, www.sika.sk
Tel.: západ: 0903 408 368, stred: 0905 892 256, východ: 0903 252 338

The following two tabs change content below.

0 Komentárov

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*