BigMat Medzinárodná Cena Architektúry 2017

BigMat Medzinárodná Cena Architektúry 2017

Skupina BigMat International SA, s centrálnym sídlom v Luxembursku a zastúpením v siedmych európskych krajinách (regióny Valonsko a Brusel – hlavné mesto, Česká republika, Slovensko, Francúzsko, Taliansko, Portugalsko a Španielsko) podporuje Medzinárodnú cenu za architektúru “BigMat’17 International Architecture Award”.

Od 16. januára do 4. mája 2017 bude prebiehať zápis do 3. ročníka ceny „BigMat´17 International Architecture Award“, organizovanej skupinou BigMat International, lídrom v oblasti nezávislých distribútorov stavebných materiálov.

Cieľ súťaže

Cena sa snaží odmeniť a upútať pozornosť na architektonické diela, ktoré významným spôsobom prispeli k súdobej architektonickej kultúre. Tento ročník má zadefinovaných 6 kategórií, v ktorých sa budú samostatne hodnotiť prihlásené projekty:

  • Udržateľnosť a inovatívne použitie materiálov
  • Architektúra
  • Mesto a krajina
  • Rehabilitácia
  • Pominuteľná architektúra
  • Interiérová architektúra

Podmienky súťaže

Cena je určená výhradne architektom, ktorí pôsobia v niektorej z krajín súčasných členov: Valonsko a Brusel, Česká republika,  Francúzsko, Taliansko, Portugalsko, Španielsko a po prvý krát majú jedinečnú možnosť zapojiť sa do súťaže aj architekti zo Slovenska. Do súťaže o cenu BigMat budú prijaté diela postavené na území členských krajín postavené medzi 1. januárom 2011 a 1. januárom 2017. Výnimku má nová krajina zaradená do súťaže, Slovensko, ktorá má stanovené dlhšie rozmedzie a to od 1. januára 2009 do 1. januára 2017. Samozrejme všetky ocenené diela z predchádzajúcich ročníkov nemôžu byť opätovne prihlásené. Slávnostné udeľovanie cien prebehne pri príležitosti výročného kongresu skupiny BigMat International v talianskom meste Florencia, dňa 24. novembra 2017.

Ceny

Odovzdaných bude celkovo 14 cien v rôznych kategóriách, kde bude zastúpených 7 účastníckych krajín.

  • 1 veľká medzinárodná cena BigMat ’17. Hodnota: 30.000 .
  • 6 národných cien BigMat ’17. Hodnota: 5.000 .
  • 6 cien podľa kategórií BigMat ’17. Hodnota: 1.500 .
  • 1 zvláštne uznanie pre mladých architektov BigMat ’17. Hodnota: 1.500 € (autor projektu nesmie mať v čase dokončenia diela viac ako 40 rokov).

Viac info nájdete na www.bigmat.sk.

Túto súťaž vám prináša BigMat, najväčšia medzinárodná značka nezávislých distribútorov stavebných materiálov.

The following two tabs change content below.

0 Komentárov

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*